Powiat w zasięgu ręki!

Aplikacja BLISKO pomoże dotrzeć do ważnych informacji

Samorząd powiatu wejherowskiego uruchomił właśnie aplikację na smartfony. BLISKO to usługa, dzięki, której mieszkańcy powiatu wejherowskiego mogą być na bieżąco z tym, co wokół nich się dzieje. Korzyści z posiadania aplikacji jest wiele, wśród nich dostęp do aktualności, ostrzeżenia o nagłej zmianie pogody, a także komunikaty od służb mundurowych.

Powiat wejherowski jest pierwszym powiatem w województwie pomorskim, który posiada tę aplikację.
– Chcemy, żeby mieszkańcy powiatu wejherowskiego, mieli stały dostęp do aktualnych wydarzeń. Chcemy także, aby informacje o zagrożeniach pogodowych i utrudnieniach na przykład w dostawie prądu docierały do jak największej liczby ludzi – mówiła starosta wejherowski, Gabriela Lisius podczas spotkania inaugurującego aplikację.
Aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Można ją pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”. Serwisy, które są dostępne w zakładce to:
– Aktualności – informacje o przedsięwzięciach kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie powiatu wejherowskiego, a także informacje dotyczące promocji powiatu
– Państwowa Straż Pożarna – Komunikaty PSP
– Pilne komunikaty – informacje o zbliżających się nawałnicach, gradobiciach lub innymi groźnych zjawiskach pogodowych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.