Liczne talenty Starszej Pani

Bogna Zubrzycka, laureatka Nagrody Prezydenta Wejherowa za działalność społeczną i kulturalną, zwłaszcza w Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, ma wiele talentów i niespożytą energię. Właśnie wydała tomik wierszy pt. „Poema Starszej Pani”, którego promocja odbyła się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

 

Laudację na temat poetki wygłosił Henryk Połchowski z Wydziału Kultury wejherowskiego Urzędu Miejskiego, który również jest autorem wierszy.
H. Połchowski przypomniał uczestnikom spotkania w bibliotece, że Bogna Zubrzycka to emerytowana nauczycielka, była dyrektor szkoły w Gdyni oraz skrzypaczka, grająca dawniej m.in. Gdyńskiej Orkiestrze Symfonicznej.
Pani Bogna sześć lat temu zamieszkała w Wejherowie. Jako wolontariuszka prowadzi zajęcia z muzyki, pedagogiki, psychologii i filozofii Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ubiegłym roku zdobyła III nagrodę za opowiadanie w Wejherowskim Konkursie Literackim „Powiew Weny”. Jakby tego było mało, pani Bogna również maluje, a poza tym jako dziennikarka współpracuje z naszą gazetą.
Bogna Zubrzycka podkreśla często, że bardzo polubiła Wejherowo, co widać w jej poezji. „Poema Starszej Pani” to zbiór wierszy o Wejherowie i mieszkańcach miasta. Wierszy pełnych ciepła, napisanych z poczuciem humoru, którego autorce nigdy nie brakowało.
Kilkanaście utworów z nowego tomiku Bogna Zubrzycka zarecytowała podczas spotkania w bibliotece, otrzymując duże brawa.
Otrzymała też gratulacje od przyjaciół, czytelników, a także od zastępcy prezydenta Wejherowa Bogdana Tokłowicza (na zdjeciu obok), członkini Zarządu Powiatu Gabrieli Lisius i dyrektor biblioteki Danuty Balcerowicz.
Prezydent Tokłowicz zadeklarował wsparcie wydania kolejnego tomiku poezji Bogny Zubrzyckiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.