Profesor spotkał się z uczniami „Sobieskiego”

Od licealisty do wojskowego lekarza

W ramach jubileuszu 160-lecia utworzenia zasłużonego dla Pomorza Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, z inicjatywy dyrektor placówki Bożeny Conradi, z uczniami klas maturalnych szkół ogólnokształcących Wejherowa spotkał się wybitny absolwent (matura 1959 r.) Stanisław Ilnicki, profesor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Celem spotkania, zatytułowanego „Jak zostać lekarzem i oficerem Wojska Polskiego jednocześnie”, było przedstawienie maturzystom wielostronnych zalet wojskowych studiów medycznych oraz perspektyw rozwoju zawodowego i osobistego po ich ukończeniu.
Prof. Ilnicki przedstawił prezentację, ilustrującą swoją drogę życiową – od ucznia liceum do zawodu wojskowego psychiatry.
Zaproszeni lekarze wojskowi – kmdr prof. Romuald Olszański – szef Zakładu Medycyny Morskiej i Hiperbarycznej WIM, kmdr ppor. lek. wet. Jacek Kasprzyk i kpt lek. Adam Włodarczyk ze Służby Zdrowia Marynarki Wojennej – na swoim przykładzie wykazali, że służba wojskowa nie zamyka drogi do specjalizacji klinicznych i pracy naukowej.
Uczestniczący w spotkaniu studenci Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi opisali egzaminy wstępne i przebieg studiów, a przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdyni mjr Grzegorz Nowak poinformował, jak starać się o przyjęcie na studia wojskowe.
Na zakończenie spotkania, Paulina Czerwionke – tegoroczna maturzystka I LO podziękowała prof. S. Ilnickiemu w imieniu uczniów, m.in. za wzbudzenie potrzeby kształtowania swojej ścieżki życiowej, rozwijania pasji i zainteresowań, a najbardziej za podzielenie się swoją wzruszającą i pouczającą historią.
– Pokazał nam Pan, że musimy walczyć na wielu frontach, aby stać się wartościowymi i spełnionymi ludźmi – powiedziała Paulina.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.