Zdobyli tytuł wicemistrza Polski

Uczniowie z Wejherowa na Odysei Umysłu

Uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie zdobyli tytuł wicemistrza Polski w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Szkoła z Wejherowa jest jedyną szkołą z Kaszub, która będzie reprezentowała region na Eurofestiwalu w Niemczech.

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

– Naszym zadaniem było przedstawienie i zbudowanie struktury z drewna – balsy, która miała unieść jak najwięcej kilogramów. Składała się z bardzo małych patyczków, nie mogła być wyższa niż 20 cm i ważyć więcej niż 15 g. Przedstawiała niedźwiedzia. Nasza struktura wytrzymała obciążenie 200 kg – mówi Alicja Szcześniak z klasy VI b.
– Dziewczęta na potrzeby przedstawienia udekorowały stroje pomponami. Miały na sobie 7 tys. czerwonych pomponów – dodaje jedna z trenerek Iwona Brzezińska.
Na spotkaniu w ratuszu wicemistrzom Odysei Umysłu sukcesu pogratulował Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. Gratulacje przekazał uczniom, trenerom oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie s. Marlenie Wilmańskiej.
– Młodzi uczestnicy Odysei udowodnili, że są kreatywni, pełni inicjatywy i świeżych pomysłów – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz. – Gratuluję uzyskania zaszczytnego tytułu mistrzowskiego, który pozwoli na reprezentowanie Wejherowa i kraju w prestiżowym Eurofestiwalu.
Podczas pobytu w Niemczech wejherowska drużyna będzie m.in. promowała regionalizm. Zaprezentuje regionalne „skarby” – bursztyn i haft kaszubski. Będzie to możliwe podczas Wieczoru Kulturowego, na którym drużyny z poszczególnych krajów prezentują swoją przynależność regionalną.
Europejski etap edukacyjnego Festiwalu Odyseja Umysłu odbędzie się na przełomie kwietnia i maja br.

Drużyna wystąpiła w składzie:
Kornelia Brudniewicz, Marcelina Brudnowska, Zuzanna Brzezińska, Wiktoria Hennig, Julia Łuniewska, Monika Matusiak, Alicja Szcześniak.
Uczniowie przygotowali się pod kierunkiem trenerów: Iwony Brzezińskiej, Anny Jeżewskiej-Litwin i Marcina Mutki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.