Czarownica czyta bajki

Czytanie dzieciom książek uczy je, jak wyrażać emocje, stymuluje rozwój, poprawia pamięć, pogłębia więzi w rodzinie, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo.

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie już po raz drugi włączyła się w obchody Dnia Głośnego Czytania, ogłoszonego przez Polską Izbę Książki w 2001 r. i przypadający 29 września. Czytanie nie kończy się jednak na tym jednym dniu. Biblioteka zaprasza na zajęcia dla najmłodszych, realizowane przez cały rok szkolny. Będą one miały podobny charakter, jak spotkanie, zorganizowane z okazji Dnia Głośnego Czytania.
Nietypowe zajęcia dla dzieci z klas „0” z wejherowskich szkół podstawowych odbyły się w bibliotece pod koniec września. Przejęci uczniowie wprowadzeni zostali do holu, który dzięki kolorowemu oświetleniu nabrał magicznego klimatu. W tej niezwykłej scenerii dzieci odwiedziła …czarownica, wywołując sporo zamieszania swoim przylotem na miotle. Od razu wyjaśniła, że jest dobrą czarownicą i nie zamierza nikogo zamieniać w żaby. Rzuciła tylko na zgromadzonych Zaklęcie Dobrej Zabawy, a następnie opowiedziała historię swojego kota – Herberta, która opisana została w książce „Przepraszam, czy jesteś czarownicą?”.
Później wszyscy wyruszyli w magiczną podróż na inne planety. Na jednej z nich były tylko morza i oceany, na których szalał straszny sztorm! Kiedy już bezpiecznie wylądowali na Ziemi przypomnieli sobie bajkę o Kopciuszku. Ale co to była za bajka! Wszędzie mogli przebywać razem z Kopciuszkiem! Karmili z nim ptaszki przed domem, ciężko pracowali i robili wszystko, co kazała im Zła Macocha… a w końcu wybrali się na bal!
Nauczyciele, zainteresowani udziałem grupy swoich uczniów w bezpłatnych zajęciach w bibliotece, mogą zgłaszać się do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, aby ustalić dogodny termin spotkania. Tel.: 58 677 65 75.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.