Pomoc i integracja

Od 10 lat istnieje Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Barka”. Członkowie uczcili jubileusz uroczystą mszą św. w kościele św. Stanisława Kostki, a następnie świętowali razem ze swoimi gośćmi w restauracji Hotelu „Bliza”. 

Podczas jubileuszowego spotkania Kazimiera Zacholska z Zarządu SPON mówiła o 10-letniej działalności organizacji, wspierającej niepełnosprawnych mieszkańców powiatu wejherowskiego. O stowarzyszeniu mówił też jego prezes, Wojciech Kaczykowski. Przypomniał m.in., że w początkowym okresie działania „Barka” była filią SPON w Sopocie. Od dwóch lat jest samodzielnym stowarzyszeniem, liczącym obecnie ok. 100 członków.

Po mszy św. członkowie SPON „Barka” ze sztandarem organizacji oraz z orkiestrą przemaszerowali z kościoła do restauracji na jubileuszowe spotkanie.
Po mszy św. członkowie SPON „Barka” ze sztandarem organizacji oraz z orkiestrą przemaszerowali z kościoła do restauracji na jubileuszowe spotkanie.

– Skupiamy w swoim stowarzyszeniu osoby niepełnosprawne ruchowo, z porażeniem mózgowym i stwardnieniem rozsianym – mówił W. Kaczykowski. – Staramy się im pomagać, w miarę możliwości wypożyczając sprzęt do rehabilitacji, wózki inwalidzkie, kule i materace przeciwodleżynowe. Czekamy na przydział odpowiedniego lokalu na prowadzenie punktu terapii zajęciowej. Organizujemy też spotkania integracyjne, okolicznościowe i wycieczki krajoznawcze.
Życzenia i gratulacje przedstawicielom władz stowarzyszenia i wszystkim członkom złożyli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który ze swoim zastępcą Piotrem Bochińskim uczestniczył w jubileuszowym spotkaniu.
Gratulacje, podziękowania i życzenia składali m.in.: członek Zarządu Powiatu Gabriela Lisius, prezes wejherowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Wacław Potrykus, prezes Stowarzyszenia „Wsparcie” i radna Rady Powiatu Genowefa Małyszko oraz przedstawiciele innych organizacji.
W części artystycznej wystąpiła Parafialna Orkiestra Dęta „Fermata” i Regionalny Zespół Folklorystyczny „Koleczkowianie”. MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.