Srebrny Laur dla szpitala

Gratulacje od prezydenta

Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie otrzymał Srebrny Laur Jakości w XXI edycji Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości w kategorii Organizacje Publiczne. Dwie wejherowskie pielęgniarki zostały wyróżnione za opracowanie elektronicznego systemu dokumentacji pielęgniarskiej.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podczas spotkania w ratuszu podziękował i pogratulował Jolancie Sobierańskiej-Grędzie, prezes Zarządu Szpitali Pomorskich i Andrzejowi Zieleniewskiemu, wiceprezesowi Zarządu Szpitali (na zdjęciu powyżej).
– Nagroda jest dowodem na to, że zarządzający szpitalem postawili na wysoką jakość usług i nowoczesne zarządzanie jakością, co jest niezwykle istotne w przypadku świadczenia specjalistycznych usług medycznych i dostosowania ich do potrzeb pacjentów i wymagań prawnych – powiedział Krzysztof Hildebrandt.
Prezydent Wejherowa i zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz wręczyli podziękowania Małgorzacie Hir, pielęgniarce Oddziału Chorób Płuc Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie oraz Magdalenie Dykas-Rogalewskiej, pielęgniarce Oddziału Neurologii, które opracowały elektroniczny system dokumentacji pielęgniarskiej. Program ten zostanie wprowadzony (jako program pilotażowy) w kilkunastu placówkach medycznych w całej Polsce.
– Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do nas z prośbą o wykorzystanie tego systemu w innych szpitalach – podkreśliła prezes Jolanta Sobierańska-Gręda.
– Cieszę się, że wejherowski szpital został dostrzeżony i nagrodzony Srebrnym Laurem Jakości w kategorii „Organizacje Publiczne” – powiedział Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich. – Szczególnie dumny jestem z pań pielęgniarek, których praca została uznana za innowacyjną, a stworzony przez nie system staje się wzorcem do jego powielania na terenie innych placówek.
Podczas spotkania w ratuszu, podziękowania i gratulacje otrzymały także: Beata Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie oraz Aleksandra Nieżurawska, pełnomocnikowi Zarządu ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Szpitali Pomorskich Sp. z o.o.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.