Równe szanse

Wejherowo po raz drugi otrzymało wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Samorząd Równych Szans 2012” na najlepsze działania dla osób niepełnosprawnych, realizowane przez samorządy. Wyróżnienie potwierdza zaangażowanie miasta na rzecz pełnej aktywizacji niepełnosprawnych mieszkańców.
Do udziału w IV edycji konkursu swoje projekty zgłosiło 125 samorządów. Kapituła pod przewodnictwem ministra Jarosława Dudy, pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych wybrała 15 zwycięzców i przyznała 25 wyróżnień.
Nagrodę odebrał w Warszawie Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta miasta.
– Jako priorytet przyjęliśmy likwidację barier architektonicznych w urzędach, instytucjach kultury, placówkach oświatowych oraz przestrzeni publicznej – mówi Bogdan Tokłowicz. – Po modernizacji Urząd Miejski, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapewniają pełną funkcjonalność i niezbędny komfort obsługi poprzez przystosowanie budynków dla osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. W Zespole Szkół nr 3 prowadzącym kształcenie integracyjne uruchomiony został dźwig samonośny dla niepełnosprawnych uczniów.
W Wejherowie organizuje się wiele imprez integracyjnych na rzecz osób niepełnosprawnych, takich jak czerwcowy piknik, połączony z festynem „Dar Serca” i pokazem sztuki osób niepełnosprawnych Free-Art czy „Muzyczna Integracja”.
Miasto wspiera lokalne inicjatywy, aktywizuje i mobilizuje mieszkańców do rozwiązywania środowiskowych problemów społecznych poprzez udzielanie dotacji i dofinansowanie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.