Palmy wielkanocne

Gmina Gniewino. Międzyszkolny konkurs

W Gniewinie odbyła się XVIII Edycja Międzyszkolnego Konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Zwieńczeniem tej przedświątecznej rywalizacji była prezentacja 20 przepięknych palm w Niedzielę Palmową, podczas mszy św. w kościele św. Józefa Rzemieślnika oraz ogłoszenie wyników konkursu przez ks. proboszcza Mariana Miotka (członka komisji konkursowej).

Jak podkreślają organizatorki, Joanna Lewicka i Sabina Domaros – nauczycielki Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie oraz Danuta Afeltowicz -Machalińska – nauczycielka Samorządowego Zespołu Szkół w Kostkowie, coroczny konkurs ma za zadanie kształtowanie więzi z polską tradycją ludową i rozwijanie twórczej inwencji u uczniów. Efektem ich zdolności, wysiłku i poświęcenia są palmy przypominające dzieła sztuki.
39-osobowa komisja przyznała dwa pierwsze miejsca: klasie 3 a z SP w Gniewinie (wych. Danuta Górkowska) oraz klasie 0 c SP w Kostkowie (wych. Izabela Kiełtyka.). Drugie miejsce zajęła palma klasy 2b z Kostkowa, a miejsce trzecie ex aequo klasy 0 a z Kostkowa i klasa IV a z Gniewina.
Wyróżnienia otrzymały klasy: I a i II a z SP w Gniewinie, III a z Gimnazjum w Gniewinie oraz VI b z SP w Gniewinie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.