Tunel na Kwiatowej

Wejherowo otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w kwocie 1 125 000 złotych na dokumentację budowy metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej w Wejherowie. Budowa dróg, w tym bezkolizyjnych połączeń północ-południe to priorytet władz miasta. 

Wartość projektu to 1,5 mln zł z czego dofinansowanie z UE wynosi 75 proc., czyli 1 125 000 zł. Dokumentacja jest bardzo skomplikowana i będzie realizowana od stycznia 2013 r. do lutego 2015 r.
Przedmiotem zadania będzie wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej budowy bezkolizyjnego powiązania drogowego południowej części Wejherowa, w tym metropolitalnego węzła integracyjnego, z układem ulicznym znajdującym się w północnej części Wejherowa

W Urzędzie Marszałkowskim prezydent Krzysztof Hildebrandt i marszałek Mieczysław Struk podpisują umowę o dofinansowaniu dokumentacji węzła drogowego i tunelu w Wejherowie.
W Urzędzie Marszałkowskim prezydent Krzysztof Hildebrandt i marszałek Mieczysław Struk podpisują umowę o dofinansowaniu dokumentacji węzła drogowego i tunelu w Wejherowie.

– To bardzo ważna inwestycja, dzięki której powstanie bezkolizyjne połączenie północnej części miasta z południową – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Pozwoli to usprawnić ruch pojazdów i zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Wejherowa. Podpisaliśmy umowę, która określiła konkretne środki finansowe na wykonanie dokumentacji. Nie ukrywam, że liczymy w przyszłości na dofinansowanie realizacji samej inwestycji.
Zgodnie z opracowaną na zlecenie Urzędu Miasta koncepcją, na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, 10 Lutego i Kwiatowej powstanie rondo, od którego w kierunku zachodnim odchodzić będą dwie jezdnie – ulicy Kwiatowej oraz nowej drogi, prowadzącej do planowanego tunelu pod torami kolejowymi.
Ulica Kwiatowa jest zbyt wąska jak na ruch pojazdów, który się tam odbywa, a korki powodowane są głównie przez zamykane rogatki na przejeździe kolejowym. Podziemny przejazd, z odpowiednio wyprofilowanym dojazdem, pozwoli na płynny ruch. Właśnie temu ma służyć m.in. tunel pod torami wraz z całym układem drogowym od planowanego ronda przed dworcem PKP.
Jak twierdzi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, to inicjatywa władz miejskich, które chcą przy pomocy środków unijnych przygotować się do nowej perspektywy.
– Budujemy w ten sposób sprawny system komunikacyjny – mówi marszałek Mieczysław Struk.
Zakres prac obejmuje opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej i uzyskanie decyzji administracyjnych na budowę.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.