Rywalizowali ratownicy

MEDTURA 2012, czyli IV Pomorskie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Ochotniczych Jednostek Ratowniczych odbyły się w sobotę 29 września w Wejherowie. Już po raz 4. rywalizacja drużyn ratowniczych odbyła się w naszym mieście, a organizatorem jest Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Wejherowie.

W tym roku w zawodach uczestniczyło 13 zespołów z województwa pomorskiego. Najlepsze z nich stanęły na podium.

Ratownicy musieli sobie radzić z trudnymi sytuacjami podczas pozorowanych wypadków na trasie zawodów.
Ratownicy musieli sobie radzić z trudnymi sytuacjami podczas pozorowanych wypadków na trasie zawodów.

Zwycięzcą tegorocznej MEDTURY została Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto.
Drugie miejsce zajęło Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni, a trzecie Ochotnicza Straż Pożarna Sławoszyno.
Uczestnicy mieli do zrealizowania 12 stacji, spośród których 6 było ratowniczych, 5 typu fun&play czyli odpoczynek i zabawa (nie liczona do punktacji ogólnej) oraz 1 stacja obejmowała test teoretyczny z wiedzy.
Stacje rozlokowane były m.in. w Parku Majkowskiego, w Amfiteatrze Miejskim, na Kalwarii Wejherowskiej, w okolicach Cmentarza Żołnierzy Radzieckich i deptaku w centrum miasta.
Drużyny musiały się wykazać umiejętnościami ratowniczymi podczas pozorowanych wypadków, m.in. wypadku rowerowego, wybuch spowodowanego przez młodzież bawiącą się fajerwerkami i wypadku na placu zabaw.
Sędzią głównym mistrzostw była Barbara Klopowicz, lekarz medycyny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.