Wejherowianin wśród laureatów

Małe Gniewino słynie nie tylko z wielkich i ambitnych inwestycji. W czerwcu miał tam miejsce finał X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro 2011”. Wśród dorosłych jedynym laureatem z powiatu wejherowskiego okazał się Henryk Połchowski, zdobywca nagrody specjalnej w kategorii poezji.

 

Poecie z Wejherowa należą się tym większe gratulacje, ze literacka rywalizacja była bardzo duża. W jubileuszowym konkursie wzięło udział 226 uczestników z całej Polski oraz spoza granic naszego kraju. Nadesłano 750 wierszy w 150 zestawach poetyckich oraz 76 tekstów prozatorskich. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Wiolety Majer-Szreder miała więc wiele pracy.
W kategorii poezji wśród dorosłych pierwszą nagrodę otrzymał Mirosław Szałata z Człuchowa, drugą – Jerzy Frykowski z Dębnicy, a trzecią – Piotr Macierzyński z Łodzi. Nagrodę specjalną otrzymał Henryk Połchowski z Wejherowa. W grupie młodzieży pierwsze dwie nagrody pojechały do Katowic i Lublina, a trzecią nagrodę zdobyła Aleksandra Hope z Gniewina.
W kategorii prozy pierwsze miejsce wśród dorosłych zdobył Jacek Wojtkowiak z Gdyni, natomiast pozostali laureaci w tej i innych kategoriach są mieszkańcami różnych zakątków Polski, poza Trójmiastem i powiatem wejherowskim.


Laureaci otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe, dyplomy oraz almanach ze zbiorem nagrodzonych utworów, który wydał Urząd Gminy w Gniewinie przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie.
W części artystycznej wystąpiły młode utalentowane wokalistki – Wiktoria Dawidowska i Martyna Okrój. Uczestnicy uroczystości obejrzeli też spektakl Erica Emmanuela Schmitta „Małe zbrodnie małżeńskie” w reżyserii Wioletty Majer-Szreder. Zagrali w nim znakomicie Agnieszka Piątek i Mieszko Weltrowski.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.