Festiwal Wanoga już od jutra

W dniach 5-7 października 2012 r. w Wejherowie odbędzie się Festiwal Przygody „WANOGA”, którego organizatorami są Polski Klub Przygody i Wejherowskie Centrum Kultury

To jedyna tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce. Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką podróżniczą, turystyką oraz aktywnymi formami spędzania wolnego czasu.

Opowieści z wyprawy
Wśród gości festiwalu znajdą się ludzie oryginalni, często bardzo znani, którzy w sposób ciekawy zechcą podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami. Będą wśród nich wyczynowi eksploratorzy, jak i autostopowicze, himalaiści i zwyczajni wędrowcy, odkrywcy i podróżnicy, grotołazi i żeglarze.

Filmy i fotografie
Program festiwalu obejmuje pokazy filmów, slajdów, fotografii z wypraw w najdalsze zakątki świata.
Organizatorzy podzielili spotkania na trzy grupy tematyczne: dzień wody, podróży i gór.

DZIEŃ WODY
Pierwszy dzień festiwalu (piątek, 5 października) rozpocznie się o godz. 17.00. Wypełnią go pokazy o tematyce związanej z wodą i lodem. Wśród gości imprezy znajdzie się tego dnia m.in. Monika Witkowska, żeglarka z Warszawy, która opowie o swoim rejsie po akwenach arktycznych. Będzie też Romuald Koperski, podróżnik z Gdańska, który podzieli się wrażeniami z syberyjskich wędrówek oraz Aleksander Doba z Polic, który popłynął kajakiem przez Atlantyk.

DZIEŃ PODRÓŻY
W sobotę w godz. 14.00-22.00 poznamy opowieści Tomasza Grzywaczewskiego z wyprawy wiodącej śladami niezwykłej ucieczki polskich zesłańców z syberyjskich łagrów do położonej w Indiach Kalkuty.
Zaplanowano spotkania z Piotrem Kuryło – laureatem prestiżowej nagrody Kolosy, za obiegnięcie dookoła kuli ziemskiej i Piotrem Strzeżyszem uczestnikiem rowerowych ekspedycji po obu Amerykach. Poznamy także przygody Artura Labuddy, Konrada Spuły, Karoliny Sypniewskiej oraz Piotra Trybalskiego z najdalszych rejonów świata.
Podczas ostatniego dnia festiwalu, poświęconego tematyce górskiej (niedziela godz. 12.00-18.00), wśród gości pojawią się m.in. wschodząca gwiazda polskiego himalaizmu Ola Dzik i zdobywca Korony Himalajów – Piotr Pustelnik, a także trójmiejscy alpiniści – Robert Szymczak i Wojciech Suchy.
Prelekcjom towarzyszyć będą pokazy filmów dokumentalnych.

ROWERY I KAJAKI
Równolegle do spotkań z podróżnikami odbywać się będą imprezy rekreacyjne. W sobotę w godz. 11.00-17.00 przeprowadzony zostanie rajd rowerowy połączony z elementami imprezy na orientację oraz spływ kajakowy rzeką Redą.
Zaś w niedzielę w godz. 13.00-16.00 zaplanowane zostały zajęcia Nordic Walking, zawody wspinaczkowe oraz gra miejska, której tematem przewodnim będzie życiorys założyciela miasta Wejherowa – Jakuba Wejhera.
Nie zabraknie konkursów z nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów.

* * *
Więcej informacji na oficjalnej stronie www.wanoga.pl oraz na profilu festiwalu na Facebooku (www.facebook.com/FestiwalWanoga).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.