Samochody na dachu

W Kowalewie i w Rumi było bardzo niebezpiecznie

W Kowalewie w gminie Szemud, przed godz. 9.00 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, a potem dachował. Ranna kobieta została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala w Gdańsku. Z kolei w Rumi brawurowa jazda młodego kierowcy skończyła się dachowaniem obok parkingu sklepu meblowego „Agata”.

 

W Kowalewie auto dachowało po zderzeniu z ciężarówką.
W Kowalewie auto dachowało po zderzeniu z ciężarówką.

34-letnia kobieta, kierująca samochodem KIA najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem i doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym, którym kierował 20-latek. Kierująca następnie zjechała z drogi na pobliskie pole gdzie samochód wywrócił się na dach.
Policjanci z drogówki zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz wyjaśniali jego okoliczności. Sprawdzili także trzeźwość obu kierowców, którzy byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Ranna 34-latka została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala w Gdańsku.
Natomiast w Rumi w niedzielę przed południem na wysokości marketu „Agata Meble”, kierowca rozklekotanego bmw popisywał się „kunsztem” rajdowca. Jego brawurowa jazda drogą krajową nr 6 w kierunku Redy skończyła się tym, że na łuku drogi stracił panowanie nad autem i wyleciał z drogi. Bmw przeleciało przez chodnik i wylądowało na dachu. Kierowcy nic się nie stało, choć leciwe bmw wyglądało jak kupka blach. Przy okazji auto uszkodziło skrzynkę energetyczną. Na szczęście nic się nikomu nie stało, a najwięcej „atrakcji” mieli klienci sklepu.
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Pamiętajmy także aby prędkość pojazdu dostosować także do warunków drogowych.
Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.