Rusza Budżet Obywatelski

Wnioski już od 1 marca

Rozpoczyna się czwarta edycja Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Pierwszy etap, czyli składanie przez mieszkańców propozycji projektów rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 kwietnia, czyli ponad miesiąc. Procedury składania wniosków i głosowania pozostają bez zmian.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca Arkadiusz Kraszkiewicz przedstawili założenia i procedury czwartej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego podczas konferencji.
Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca Arkadiusz Kraszkiewicz przedstawili założenia i procedury czwartej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego podczas konferencji.

W tym roku na realizację Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono, podobnie jak przed rokiem, 1 mln zł, w tym 950 tys. zł na projekty inwestycyjne i 50 tys. zł na nieinwestycyjne. Już od 1 marca do 3 kwietnia br. mieszkańcy Wejherowa będą mogli składać propozycje projektów. Głosowanie na zakwalifikowane projekty odbędzie się w tym roku w innym terminie, od 8 do 22 czerwca.
– Trzy poprzednie edycje Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego potwierdziły dużą aktywność i pomysłowość wejherowian – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, podczas konferencji w ratuszu. – Dzięki budżetowi obywatelskiemu wejherowianie chcą uczestniczyć w zarządzaniu swoim miastem. Zachęcam zatem do aktywnego uczestnictwa w życiu Wejherowa i życzę wielu wspaniałych pomysłów.
– Maksymalna wartość zgłoszonego projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł, a projektu nieinwestycyjnego – 10 tys. zł – przypomniał Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Projekt musi mieć poparcie co najmniej 50 mieszkańców miasta, a głosować mogą mieszkańcy Wejherowa, którzy ukończyli 16 lat. Każdy głosujący będzie mógł oddać maksymalnie dwa głosy – jeden na projekt inwestycyjny i osobno jeden na projekt nieinwestycyjny. Głosowanie odbywać się będzie elektronicznie na stronie internetowej miasta Wejherowo oraz w formie pisemnej we wskazanych punktach.
W przygotowaniu wniosków (projektów) mogą pomóc mieszkańcom eksperci z Urzędu Miejskiego podczas specjalnych warsztatów.

Więcej aktualnych informacji na stronie internetowej miasta: www.wejherowo.pl/budzetobywatelski/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.