Integracja i zabawa

Wejherowo rozmawia

W ramach cyklu „Wejherowo rozmawia” w Filharmonii Kaszubskiej odbyło się pierwsze spotkanie środowiskowe mieszkańców Śródmieścia, którego obszar będzie podlegał rewitalizacji. Ponieważ spotkanie odbyło się na koniec karnawału i ferii, miało charakter rodzinnej zabawy przy muzyce.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Uczestników powitała animator społeczna z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zofia Wilkowska, zachęcając mieszkańców do cyklicznych spotkań środowiskowych.
– Chcemy się poznawać i chcemy się integrować, bo mieszkamy w jednym środowisku lokalnym i powinniśmy móc na siebie liczyć. Przez najbliższe 5 lat będziemy organizować sześć takich imprez rocznie i to od naszych mieszkańców będzie zależało, jaki będzie temat spotkania lub imprezy – mówi koordynator spotkania środowiskowego Ewelina Marzejon. – W ramach rewitalizacji Śródmieścia zamierzamy polepszyć byt naszych mieszkańców, dając im do tego narzędzia. Tymi narzędziami są m.in. spotkania z psychologiem, radcą prawnym, doradcą zawodowym czy wizażystą. Naszym uczestnikom kupimy nawet komplet ubrań na rozmowy kwalifikacyjne w sprawie pracy. Zostaną też przygotowani do takiej rozmowy. Następnie przejdą staż i wtedy wejdą już na wolny rynek pracy.
Organizatorzy akcji podkreślali, że mieszkańcy mają wpływ na swoje otoczenie, na to, co się dzieje wokół nich oraz że każdy może polepszyć swoją sytuację, czegoś się nauczyć a także osiągnąć coś więcej dzięki podjętej współpracy.
Spora część uczestników spotkania była już na zajęciach z psychologiem oraz radcą prawnym.
Podczas spotkania integracyjnego w Filharmonii uczestnicy dobrze się bawili. Czynna była fotobudka, działał punkt waty cukrowej, można było zmierzyć sobie ciśnienie krwi albo nauczyć się od wolontariuszy PCK udzielania pierwszej pomocy. Był też kącik plastyczny, a także bal dla dzieci z wodzirejem i gastronomia.
Organizatorki w imieniu mieszkańców Śródmieścia dziękują Wejherowskiemu Centrum Kultury za udostępnienie sali i pięknych strojów do przebrania na tę imprezę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.