Przystanek Bruksela

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie (ZSP nr 1) odbył się powiatowy etap II edycji konkursu „Przystanek Bruksela”, którego pomysłodawcą jest poseł do Parlamentu Europejskiego – Jan Kozłowski. Zwycięzca – Maciej Fijałkowski pojedzie w nagrodę do Brukseli.

Tego dnia, czyli 28 września konkurs odbył się jednocześnie we wszystkich 20 powiatach województwa pomorskiego.

W wejherowskim liceum do konkursu przystąpiło 34 uczniów. O zasadach rywalizacji poinformował ich koordynator powiatowy Konkursu „Przystanek Bruksela” Mirosław Lademann, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa w Wejherowie.
Młodzież odpowiadała pisemnie na pytania, dotyczące Unii Europejskiej . Z tego zadania najlepiej wywiązał się Maciej Fijałkowski, uczeń III klasy Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi. Maciej Fijałkowski został tym samym laureatem nagrody głównej – kilkudniowego wyjazdu do Brukseli, podczas którego uczniowie odwiedzają Europarlament.

Zanim każdy uczestnik konkursu o Unii Europejskiej zasiadł przy oddzielnym stoliku, wszyscy wysłuchali informacji o przebiegu rywalizacji.
Zanim każdy uczestnik konkursu o Unii Europejskiej zasiadł przy oddzielnym stoliku, wszyscy wysłuchali informacji o przebiegu rywalizacji.

Tę wycieczkę zaplanowano w czerwcu 2013 roku. Wcześniej, bo już w listopadzie br., 20 zwycięzców konkursu w poszczególnych powiatach Pomorza spotka się w Sopocie z posłem Janem Kozłowskim.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.