Kombatanci u prezydenta

Kalendarium uroczystości w 2018 roku

Podczas spotkania prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta z przedstawicielami Rady Kombatantów uzgodniono przedsięwzięcia zaplanowane w „Kalendarium uroczystości o charakterze państwowym i religijno-patriotycznym w Wejherowie na 2018 rok”.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt podkreślił, że wspólne opracowywanie „Kalendarium imprez państwowych i religijno-patriotycznych” z kombatantami stanowi wieloletnią tradycją w Wejherowie i obejmuje kilkanaście imprez miejskich, w którym uczestniczą mieszkańcy, w tym wojsko, organizacje pozarządowe, kombatanci i harcerze. Zaznaczył przy tym, że niektóre terminy planowanych uroczystości z różnych powodów mogą ulec zmianie. Uzgodniono również poziom tegorocznych wydatków związanych z funkcjonowaniem Rady Kombatantów i udziału w uroczystościach.
Podpisy pod programem uroczystości zaplanowanych na 2018 rok złożyli: Stanisław Harasiuk – przewodniczący Rady Kombatantów przy Staroście Wejherowskim i Prezydencie Miasta Wejherowa, Roman Szrajer – przewodniczący Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych i Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych oraz Henryk Kwiatkowski – zastępca przewodniczącego Rady Kombatantów.
Płk Roman Szrajer, były więzień obozu koncentracyjnego w Potulicach przypomniał, że od wielu lat organizuje wyjazdy na spotkania byłych więźniów tego obozu. Podczas II wojny światowej z powiatu wejherowskiego do obozu w Potulicach, w pobliżu Nakła i Bydgoszczy, zostało wywiezionych 617 mieszkańców. Z tego grona żyje już niewiele osób. Zainteresowani wyjazdem na uroczystość, która tradycyjnie odbywa się w ostatniej dekadzie kwietnia, proszeni są o kontakt z Romanem Szrajerem w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Hallera w Wejherowie – w każdy piątek w godz. 10.00-12.00.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.