Nowy budynek komunalny

Budowa ruszy w tym roku

W Wejherowie przy ul. Łęgowskiego powstanie budynek komunalny. Wszystko wskazuje na to, że budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

– Inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowym, to nowe wyzwanie, które czeka miasto w kolejnych latach – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa budynku komunalnego w Wejherowie. Jest to kolejny krok dla zaspakajania potrzeb mieszkaniowych wejherowian, którzy ze względu na trudną sytuację materialną i mieszkaniową potrzebują pomocy miasta. Zależy nam na tym, by miasto tętniło życiem, by mieszkańcy żyli w komfortowych warunkach.
Przypomnijmy, że podczas sesji 19 grudnia 2017 r. wejherowscy radni przyjęli uchwałę przygotowaną przez prezydenta Hildebrandta, o wniesieniu działki budowlanej do zasobów Wejherowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, przeznaczonej na budowę budynku komunalnego.
– Budynek przy ul. Łęgowskiego będzie budynkiem komunalnym, o czynszach regulowanych przez miasto i zasiedlany na podstawie decyzji Prezydenta Miasta – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Program realizowany będzie ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego, o które mogą ubiegać się podmioty mające już doświadczenie w budownictwie mieszkaniowym np. Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Podejmujemy wszelkie działania, aby budowa rozpoczęła się w 2018 r. i zakończyła w roku 2019.
W naszym mieście jest wiele rodzin, które czekają na mieszkania, nie zarabiają na tyle dużo, by mogły dostać kilkaset tysięcy złotych kredytu na zakup mieszkania czy budowę domu. To jest oferta właśnie dla nich.
Urząd Miejski przypomina, że wnioski o przydział lub zamianę lokalu, można pobrać w Urzędzie przy ul. 12 Marca 195. Wypełnione wnioski należy składać w Wydziale Spraw Lokalowych UM w Wejherowie. Decyzję o zasiedleniu podejmie prezydent miasta Wejherowa.

Przy ul. Łęgowskiego (Osiedle Sucharskiego) w Wejherowie powstanie czterokondygnacyjny budynek komunalny, w którym znajdzie się prawie 80 lokali mieszkalnych.
Mieszkania będą 1-, 2- i 3-pokojowe z pełnym węzłem sanitarnym. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 4 587 m kw, przy czym powierzchnia użytkowa lokali wyniesie 3 834 m kw. Dla każdego lokalu przewidziano także jedno miejsce postojowe.
Mieszkania ogrzewane będą z lokalnej kotłowni gazowej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.