Nowy autobus MZK

Nowoczesny, bezpieczny, wygodny

Nowy autobus MZK wyjechał na ulice Wejherowa. To 39. autobus zakupiony przez ten zakład, a 23. z serii Solaris Urbino 12, piąty z czwartej generacji i siódmy z klimatyzacją. Jak zapewnia Czesław Kordel – prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej spółka z oo. w Wejherowie, to bardzo oszczędny, ekologiczny, przyjazny i bezpieczny autobus, spełniający standardy Euro-6.

Pojazd dostosowany jest do przewozów osób niepełnosprawnych i posiada takie rozwiązania, jak np. czytniki elektroniczne kart, nagłośnienie i monitoring wewnętrzny, a także klimatyzacja. W bazie MZK odbyła się prezentacja i poświęcenie nowego autobusu.
Autobus zakupiono ze środków wypracowanych przez załogę. Koszt zakupu pojazdu wynosi 860 tys. zł
Prezentacja i wprowadzenie do eksploatacji nowego niskopodłogowego autobusu odbyło się z udziałem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, który pogratulował prezesowi spółki Czesławowi Kordelowi oraz całej załodze nowego nabytku. Dodał też, że dzięki systematycznej modernizacji taboru MZK Wejherowo należy do grona najnowocześniejszych zakładów w naszym kraju. Pojazd poświęcił ks. prałat Tadeusz Reszka.
Gratulacje z okazji wprowadzenia do eksploatacji kolejnego nowego autobusu na linie obsługiwane przez MZK Wejherowo Sp. z o.o. złożyli również: starosta wejherowski Gabriela Lisius, przewodniczący Zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej Hubert Kołodziejski i dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdyni Olgierd Wyszomirski.
– Staramy się kupować przynajmniej dwa autobusy w ciągu roku. Obsługujemy rozległy teren, zamieszkiwany przez około 100 tysięcy mieszkańców, od Rumi, poprzez Redę i Wejherowo, aż po Luzino, Gniewowo i Górę łącznie – wyjaśnił prezes MZK, Czesław Kordel.
Na zakończenie spotkania w bazie MZK jego uczestnicy przejechali nowym autobusem ulicami miasta, przekonując się o zaletach nowoczesnego pojazdu wejherowskiej komunikacji miejskiej.

1 komentarz
  1. Stanisław mówi

    Okazuje się że krytyczne komentarze pokazujące wątpliwej jakości redaktorów oraz krytyka układu Wejherowskiego nie sa publikowane , są blokowane.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.