Rozświetlają miasto

Nagrody dla mieszkańców za dekoracje

W ratuszu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom Konkursu na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa w okresie świąteczno-noworocznym.

Komisja konkursowa z Urzędu Miejskiego kierowała się takimi kryteriami jak pomysłowość, estetyka, samodzielność, niepowtarzalność elementów dekoracji, innowacyjność, widoczność od strony ulicy i sąsiadów, a także wyraz ogólny.
– Po raz kolejny mam przyjemność podziwiać i gratulować wyników tego konkursu, który każdego roku dostarcza pięknych efektów, wynikających z ogromnego zaangażowania, wysiłku, kosztów, pomysłowości a przede wszystkim osobistej pracy nad przygotowaniem dekoracji okien, balkonów i ogrodów – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, dziękując laureatom za ogrom prac włożonych w przygotowanie bogato iluminowanych dekoracji świątecznych. – Dzięki temu nasze miasto jest kolorowe – powiedział prezydent.
Zdobywca I nagrody w kategorii ogrodów – Zbigniew Wolanin (na pierwszym zdjęciu od góry) wyraził satysfakcję i poinformował, że jego ekspozycja zawiera około 4 tys. światełek LED, których zawieszenie wymaga wielotygodniowej pracy. Tak duża dekoracja pochłania sporo energii elektrycznej i jest kosztowna. Dlatego otrzymaną nagrodę laureat przeznaczy na pokrycie rachunku za prąd.

Laureaci konkursu

W kategorii dekoracje świąteczne ogrodów pierwsze miejsce zdobył Zbigniew Wolanin z ul. Wczasowej, a drugie – Teresa i Tadeusz Kaweccy z ul. Kusocińskiego.
Trzecią nagrodę ex aequo otrzymali: Ludwika Erdmann z ul. Rogali i Jan Myszka z ul. Sędzickiego.
Wyróżnienie przyznano Halinie Płońskiej-Niklewskiej z ul. I Brygady Pancernej WP.
W kategorii dekoracje świąteczne okien i balkonów pierwsze miejsce zdobyła Aniela Bartnicka z os. Kaszubskiego, drugie miejsce – Elżbieta i Jan Cichoccy z tego samego osiedla, a trzecie: Barbara i Piotr Gołębiewscy z ul. Ofiar Piaśnicy oraz Henryk Groth z ul. Niskiej.
Wyróżnienie otrzymali: Teresa Szimichowska z os. Kaszubskiego, Renata i Marek Miotke z ul. Sobieskiego oraz Piotr Kotłowski z ul. Przemysłowej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.