W kręgu zdrowia i urody

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

Biblioteki XXI wieku przeobrażają się w centra życia społecznego i kulturalnego społeczności lokalnej. Korzystając z efektów prac remontowych i pozyskanej dzięki nim nowej sali, Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przygotowała projekt „W kręgu kultury”, który stanowić będzie bogatą ofertę kulturalną dla czytelników. Jego inauguracja odbyła się 24 stycznia.

Bibliotekarze chcą, by ich książnica była miejscem spotkań, wymiany myśli, rozwoju i wypoczynku, odpowiadającym na potrzeby intelektualne, kulturalne i integracyjne czytelników.
Projekt „W kręgu kultury” zakłada realizację cyklu spotkań w czterech dziedzinach, zwanych kręgami, w okresie od stycznia do maja 2018 roku. Pierwsze kręgi rozwijają już swoją działalność. Krąg literatury to przede wszystkim spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, działających przy bibliotece.
Krąg teatru to działalność bibliotecznej grupy teatralnej „Errata”, która, oprócz spotkań z poezją, szykuje się do premiery spektaklu charytatywnego „Na wodzie”.
Krąg gier rozpoczął działalność w grudniu i skupia zarówno młodszych, jak i starszych czytelników wokół gier planszowych („Planszówkowa odskocznia” i „Rodzina się zgrywa!”).
Kolejny jest krąg „Zdrowia i urody”, który rozpoczął się wykładem o zdrowym odżywianiu 24 stycznia. Swoisty dekalog zdrowego odżywiania przedstawiła Ada Dubaniewicz – lekarz i dietetyk. Pojawiło się wiele interesujących faktów, które obalały mity dotyczące zasad żywienia. Zgromadzeni goście mieli okazje poznać rzetelne dane i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia. Dowiedzieli się czego unikać, a na co zwracać szczególną uwagę.
Uzupełnieniem wykładu była prezentacja ofert książek związanych z omawianym tematem, które znaleźć można w Wypożyczalni dla Dorosłych. Każdy uczestnik zabrał ze sobą specjalnie przygotowaną zakładkę, która była podsumowaniem wykładu prelegentki.

Pokaz makijażu

Kolejne spotkanie z cyklu „W kręgu zdrowia i urody” zaplanowano na 21 lutego na godz. 17.00.
Tym razem gościem biblioteki i czytelników będzie wizażystka – Martyna Plińska, która zaprezentuje zasady prawidłowego i pieknego makijażu.

Bibliotekarze zachęcają do korzystania z bogatej oferty w ramach projektu „W kręgu kultury”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.