Nagroda i uznanie za olimpijski brąz

O tym, że warto wspierać niepełnosprawnych sportowców, nie trzeba przekonywać władz Wejherowa. Alicja Eigner, brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie odbierała we wtorek gratulacje od prezydenta miasta, jego zastępców i sekretarza. Zarówno tenisistka, jak i jej trener Maciej Bieniasz, otrzymali nagrody od prezydenta Krzyszofa Hildebrandta. Oboje reprezentują Integracyjnego Stowarzyszenie Sportowe „Start”, od lat wspierane przez samorząd.

54-letnia Alicja Eigner, mieszkanka Wejherowa, wywalczyła brązowy medal w tenisie stołowym w rozgrywkach drużynowych. O swoich przeżyciach w Londynie, a także o wspaniałej atmosferze podczas paraolimpiady, opowiadała podczas spotkania z władzami miasta. Tenisistka zawsze marzyła o udziale w olimpiadzie, ale udział ten był okupiony ciężką pracą i ogromnym wysiłkiem.
– Alicja powinna być wzorem dla innych – mówił trener Maciej Bieniasz.
Prezes ISS „Start” w Wejherowie, Krzysztof Ruchalski przypomniał, że wejherowianka grała wcześniej na wózku inwalidzkim. Mimo trudności w poruszaniu się zdołała przejść na grę na stojąco, co wymagało wielkiej determinacji i intensywnej rehabilitacji.
– Jesteśmy dumni i pełni uznania dla tak wielkich sukcesów, to dla nas prawdziwy honor gościć państwa, życzymy wszystkiego najlepszego – mówił prezydent K. Hildebrandt, który otrzymał od Alicji Eigner maskotkę olimpijską z Londynu.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.