Wejherowski ZUS zaprasza lekarzy na szkolenie

Inspektorat ZUS w Wejherowie organizuje 16 lutego br. bezpłatne szkolenie dla lekarzy i personelu medycznego, poświęcone elektronicznej obsłudze zwolnień lekarskich (e-ZLA).

W czasie szkolenie omówimy najważniejsze regulacje w przepisach wprowadzających obowiązek wystawiania zwolnień lekarskich wyłącznie w formie elektronicznej. Lekarze dowiedzą się jak założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, jak wygląda obsługa i o bieg e-ZLA oraz jakie są formy jego podpisania.
Szkolenie rozpocznie się 16 lutego 2018 r. o 10.00 w siedzibie Inspektoratu przy ul. Sobieskiego 294.
Od lipca lekarze będą wystawiali zwolnienia wyłącznie w formie elektronicznej. Wystawienie takiego zwolnienia trwa krócej, lekarz ma bowiem dostęp do danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków rodziny. Po wpisaniu PESEL pozostałe dane identyfikacyjne uzupełniają się automatycznie, a adres pacjenta czy dane płatnika można wybrać z listy.
System weryfikuje poprawność zwolnienia, podpowiada kod literowy oraz numer statystyczny choroby. Dostępny jest też podgląd zwolnień wystawionych wcześniej. Lekarze nie będą już musieli dostarczać dokumentu do ZUS, ani przechowywać jego kopi. e-ZLA trzeba podpisać elektronicznie. Dotychczas można było to zrobić za pomocą profilu zaufanego ePUAP bądź podpisu kwalifikowanego. Od grudnia 2017 r. ZUS udostępnił nowe rozwiązanie. Jest nim bezpłatny certyfikat.
Po szkoleniu umożliwiamy założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
Zgłoszenia uczestnictwa ZUS przyjmuje telefonicznie pod numerem 58 572 97 17.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.