Istnieje od 20 lat

Regionalna Izba Przedsiębiorców „Norda”

Regionalna Izba Przedsiębiorców NORDA działa od 20 lat. Z okazji jubileuszu w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbyła się uroczystość, podczas której przedstawiciele Izby odbierali gratulacje. „Norda” otrzymała medal „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” przyznany przez Radę Powiatu Wejherowskiego oraz „Medal Róży” od prezydenta Wejherowa.

Regionalna Izba Przedsiębiorców „Norda” jest aktywną organizacją gospodarczą, która podejmuje wiele inicjatyw, związanych z rozwojem i promocją gospodarczą powiatu wejherowskiego.
Prezes tej instytucji, Jacek Pomieczyński oraz wiceprezes Leszek Glaza powitali gości jubileuszowej gali i przypomnieli, że Regionalna Izba Przedsiębiorców „Norda” powstała w listopadzie 1997 roku (wówczas jako Izba Przemysłowo-Handlowa).
Podczas jubileuszowego spotkania zaprezentowano blok artystyczny przeplatany pokazem zdjęć z minionego 20-lecia.
W części oficjalnej członkowie Zarządu Izby wręczyli Dyplomy Granitowego Stolema zasłużonym przedsiębiorcom i samorządowcom. Otrzymali je Jan Naskręt (PPHU Textel) i Roman Grzenkowicz (Almares) oraz starosta wejherowski Gabriela Lisius i prezydent miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

 

Regionalna Izba Przedsiębiorców „Norda” jest największą organizacją gospodarczą w regionie, zrzeszającą 65 podmiotów prowadzących działalność w zakresie produkcji, handlu i usług. Firmy te zatrudniają łącznie blisko 3,5 tys. pracowników.
RIP „Norda” służy wsparciem w tworzeniu jak najlepszych warunków w zakresie rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Pełni także rolę animatora i propagatora lokalnych przedsięwzięć, promując szeroko rozumianą przedsiębiorczość i szkolnictwo zawodowe w powiecie wejherowskiego. Izba chętnie wspiera lokalne inicjatywy społeczne, kulturalne, edukacyjne i sportowe.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.