Kostkowo wygrało

Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

Pięć Kół Gospodyń Wiejskich rywalizowało w XIX Powiatowym Turnieju, który odbył się 20 stycznia w Gniewinie. Panie prezentowały nie tylko umiejętności kulinarne, ale też talenty artystyczne. Wszystkie koła otrzymały nagrody, ale najważniejszą nagrodę Grand Prix zdobyły gospodynie z Kostkowa w gminie Gniewino.

– Wszystkie występy były na wysokim poziomie. Jury było pod ogromnym wrażeniem. Panie pokazały dystans do siebie i poczucie humoru – powiedział jeden z członków jury Jacek Thiel, reprezentujący Zarząd Powiatu Wejherowskiego.
Zgodnie z decyzją jurorów w konkurencji dekoracyjnej zwyciężyło KGW Sasino (gmina Choczewo), w edukacyjnej – KGW Głazica (gmina Szemud), a w modowej – KGW Luzino. Konkurencję wokalną wygrało KGW Kostkowo, a taneczną – KGW Kaczkowo (gmina Łęczyce).
Najważniejsza nagroda Grand Prix, powędrowała do Koła Gospodyń Wiejskich Kostkowo, które będzie reprezentowało powiat wejherowski w wojewódzkim turnieju w Żukowie.
– W przyszłym roku czeka nas jubileuszowy, bo 20. powiatowy turniej, dlatego będzie to wyjątkowa dwudniowa impreza – zapowiedziała Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.