Kodowanie na dywanie

Nowe technologie od przedszkola

W Społecznej Szkole w Wejherowie duży nacisk kładzie się na rozwój technologii informatycznej. Zajęcia komputerowe prowadzone są od najmłodszych klas, również z dziećmi z oddziałów przedszkolnych. W tym roku szkolnym uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III rozpoczęli przygodę z programowaniem.

Takie zajęcia są nie tylko rozwijające i edukacyjne, ale też atrakcyjne dla dzieci.
Takie zajęcia są nie tylko rozwijające i edukacyjne, ale też atrakcyjne dla dzieci.

Zaczęło się od kodowania na dywanie – atrakcyjnych zajęć rozwijających myślenie logiczne, spostrzegawczość, kompetencje matematyczne, przyrodnicze, polonistyczne. Od niedawna dzieci rozpoczęły programowanie z Ozobotami – małymi, inteligentnymi robotami. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot.
Kolejna nowinka technologiczna, ucząca programowania, to Photon – pierwszy na świecie interaktywny robot, który „rozwija się razem z dzieckiem”. Poprzez zabawę i rywalizację pomaga najmłodszym nauczyć się logicznego myślenia, podstaw programowania i innych umiejętności. Photon posiada sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, mierzyć odległość i nie tylko. Został zaprojektowany dla dzieci w wieku 6-12 lat. Stawianie pierwszych kroków w świecie programowania, poznawanie nowinek technologicznych to radość zarówno dla dzieci jak i nauczycieli.
Lucyna Pocobiej

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.