Nowoczesna pracownia energetyki

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi ORP „Orzeł” w Wejherowie

Dzięki udziałowi w projekcie „Powiatowy ośrodek wspierania rozwoju zawodowego przyszłych pracowników pierwszej polskiej elektrowni jądrowej – etap drugi” w ZSP nr 2 w Wejherowie w grudniu ub.r. powstała pracownia energetyki jądrowej. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych, z którego już po raz drugi korzysta samorząd powiatu wejherowskiego.

Dzięki nowej pracowni przed uczniami „Elektryka” otwierają się przed nowe możliwości, takie jak organizacja wideokonferencji i wykładów on-line. Udostępnią je młodzieży pracownicy Narodowego Centrum Badań Jądrowych, Państwowej Agencji Atomistyki, Ministerstwa Energii czy zaprzyjaźnieni profesorowie wyższych uczelni, z którymi współpracuje szkoła w Wejherowie. Nowa pracownia umożliwia także projekcję filmów i prezentowanie multimedialno-dydaktycznych prac uczniów i nauczycieli w najlepszej jakości obrazu i dźwięku.
Jednym z najciekawszych obiektów stałych jest makieta elektrowni jądrowej w całości wykonana przez uczniów „Elektryka”, której elementy zostały wydrukowane na drukarce 3D.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.