Spotkanie z kulturą regionu

Gry i konkursy dla dzieci, stoiska z pieczywem i miodami kaszubskimi, pokaz haftu oraz koncerty odbywały się w miniony weekend w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa .

Imprezy odbywały się w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków oraz wokół niego. Przygotowano m.in. okolicznościową wystawę w muzeum, grę terenową dla dzieci i młodzieży, a także produkty regionalne Stowarzyszenia Kobiet Niezależnych z Chmielna i pokaz haftu w wykonaniu Teresy Domnik z Wejherowa. W przygotowanie wystawy oraz własnego stoiska zaangażował się Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw ZP w Wejherowie.

Przed publicznością wystąpili: Tadeusz Makowski z kapelą „Pleskota” z Chmielna, Krystyna i Jerzy Walkusz, Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka (na zdjęciu powyżej) oraz kapela „Czarne Kapelusze” z Mechowa. MD.

W całej Europie

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, zainicjawany przez Radę Europy w 1991 r.
Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Co roku we wrześniu organizatorzy udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności zabytki i miejsca kultury, przygotowują festyny, imprezy plenerowe, inscenizacje, wystawy i wiele innych imprez o różnorodnym charakterze.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.