Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Spotkanie przed feriami

W Szkole Podstawowej w Gościcinie odbyło się spotkanie z dziećmi w ramach działań „Bezpieczne Ferie”. Akcja stanowi projekt edukacyjny pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.

Pierwszaki wzięły udział w spotkaniu z policjantką ds. profilaktyki społecznej w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, który powstał w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
Uczniowie wysłuchali cennych informacji dotyczących bezpiecznych zachowań w czasie ferii zimowych. Policjantka przestrzegała dzieci przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, tłumacząc przy tym, że rzeki, sadzawki i stawy nie są odpowiednimi miejscami do zabawy. Wskazała dzieciom, gdzie można bawić się bezpiecznie i zachęcała do korzystania z przygotowanych lodowisk. Tłumaczyła, że nie można zjeżdżać na sankach z górek, które znajdują się blisko drogi i wyjaśniła, co może się stać gdy sankami wjedzie się przed nadjeżdżający samochód. Nie zabrakło wskazówek dotyczących kontaktów z osobą obcą. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały lampki ledowe, które mogą wykorzystać w czasie zimowych zabaw.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.