Informacje i chwila relaksu

W pobliżu Kalwarii Wejherowskiej od początku sezonu letniego funkcjonuje punkt informacji dla pielgrzymów oraz turystów. Placówka powstała w części budynku zaplecza technicznego Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Punkt ten został wyposażony oraz urządzony przez miasto, a dokładnie przez wspomniane WZNK

 

– Począwszy od wiosny stopniowo wyposażaliśmy nowy punkt informacji, w którym pielgrzymi oraz turyści mogą nie tylko uzyskać wiadomości, ale też odpocząć, wypić kawę lub inny napój, zjeść coś słodkiego – mówi Stanisław Makles, dyrektor WZNK. – Do placówki u podnóża wzgórz kalwaryjskich trafiły m.in. stoły z parasolami oraz ławki przy których można posiedzieć i odpocząć. Teren wysypano drobnym żwirem, zaopatrzono w kosze na śmieci. Na miejscu znajduje się również bardzo potrzebna toaleta.

Punkt dla pielgrzymów i turystów znajduje się przy ul. Marynarki Wojennej, biegnącej między miejskim parkiem i Kalwarią Wejherowską. Można tam dostać materiały promocyjne, napić się kawy, zjeść ciasto.
Punkt dla pielgrzymów i turystów znajduje się przy ul. Marynarki Wojennej, biegnącej między miejskim parkiem i Kalwarią Wejherowską. Można tam dostać materiały promocyjne, napić się kawy, zjeść ciasto.

Placówka na podstawie przetargu została wydzierżawiona osobie prywatnej, która pod nazwą firmową „Kaszubskie Złoto” prowadzi sprzedaż artykułów pamiątkarskich oraz promujących region kaszubski i Wejherowo. W ofercie posiada także sprzedaż napojów i słodyczy. Ponadto zainteresowanym osobom oferują materiały informacyjne i promocyjne, dotyczące zabytków i innych atrakcji turystycznych Wejherowa. Oferuje je na co dzień zatrudniony w sezonie w tym miejscu Piotr Kurek.

– Przez całe lato codziennie przychodzili tutaj turyści, zwiedzający Wejherowo oraz Kalwarię Wejherowską, m.in. w ramach wycieczek z przewodnikiem. Zmęczeni wędrówką goście chętnie korzystali z naszego punktu – mówi pan Piotr. – Oczywiście najwięcej osób przybywa tu podczas odpustów i uroczystości religijnych. Wśród naszych gości są nie tylko pielgrzymi z odległych miejscowości, ale też mieszkańcy Wejherowa, wracający z Kalwarii lub udający się na nią.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.