Zakręcone Wejherowo

„Zakręcone Wejherowo” – to tytuł charytatywnego festynu, który odbył się w Parku Miejskim. Rodzinna zabawa połączona była ze zbiórką pieniędzy oraz plastikowych nakrętek w ramach akcji pomocy dla chorej Małgosi. O kilkumiesięcznej bardzo chorej wejherowiance pisaliśmy kilkakrotnie, podobnie jak inne media. Nic dziwnego, skoro sprawa jest bardzo ważna!

Rodzinny festyn z charytatywnym celem przyciągnął do wejherowskiego parku wielu mieszkańców w różnym wieku, od dzieci po seniorów.
Rodzinny festyn z charytatywnym celem przyciągnął do wejherowskiego parku wielu mieszkańców w różnym wieku, od dzieci po seniorów.

Tak uważają również członkowie trzech organizacji: Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowe, Klubu Miłośników Wejherowa oraz Stowarzyszenia „Naprzód Wejherowo”. To one, przy współudziale Wejherowskiego Centrum Kultury oraz Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowały festyn. Najważniejsze jednak, że na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli licznie mieszkańcy miasta, bawiący się na festynie.
Do puszek PCK zebrano pieniądze (blisko 3 tysiące złotych), a do foliowych worków tysiące nakrętek (ponad pół tony!), które zostaną sprzedane. W całej wakacyjnej akcji zebrano razem ok. 3 ton nakrętek. Wszystko po to, aby sfinansować rehabilitację i leczenie dziewczynki, która urodziła się z licznymi wadami.
Na scenie wystąpili artyści i sportowcy. Odbywały się występy grup tanecznych i zespołów muzycznych, w tym pokazy tańca irlandzkiego i szkockiego, występy bractwa historycznego, pokazy młodych kickboxerów oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Firma TAXI PLUS oferowała przejażdżki piękną żółtą syrenką, a pani Anna Drewa prezentowała jedyną w swoim rodzaju wystawę aniołków z własnej kolekcji.
Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano malowanie twarzy i karaoke. Dużym powodzeniem cieszyło się szkicowanie portretów. Zabawę zakończyło ognisko.
– Po odwiedzeniu Małgosi uznaliśmy, że trzeba jej pomóc – mówi współorganizator imprezy Paweł Formela, radny miejski i przewodniczący Klubu Miłośników Wejherowa. – W czynieniu dobra ważne są miłe słowa, ale najważniejsze są czyny.
W akcję pomocy dla Małgosi angażują się różne środowiska i różne miasta. Imprezę na rzecz chorej wejherowianki zorganizowano latem w Helu, a ostatnio włączyli się w nią nawet więźniowie ze Szczecina. Kolejna impreza charytatywna dla Małgosi odbędzie się w Starogardzie Gdańskim, gdzie wystąpi Kabaret Limo.
Dzięki dotychczasowej pomocy charytatywnej udało się zebrać pieniądze na pierwszą operację rozszczepu podniebienia. Małgosia obecnie uczestniczy w turnusie rehabilitacyjnym na Półwyspie Helskim, ufundowanym podczas imprezy w Helu.
Dziecko czeka jeszcze wiele różnego rodzaju operacji, które ze względów oczywistych muszą być rozłożone w czasie i będą uzależnione od stanu zdrowia oraz możliwości poddania dziecka narkozie.
Monika Dudek

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.