Górskie bieganie nad morzem

Czwarta edycja TriCity Trail

Na trasie z Gdańska do Wejherowa organizowany jest bieg TriCity Trail. Nieco ponad 80 km poprowadzone ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to wyzwanie nawet dla wprawionych biegaczy, bo ponad 30 podbiegów i podejść wymaga bardzo roztropnego rozłożenia sił. Tym razem impreza odbędzie się 8 lipca 2018 r. Właśnie ruszyły zapisy dla uczestników takiego biegania.

TriCity Trail Maraton+ to 47 km dystans, który miał swój debiut w 2017 r. Limit czasu na pokonanie trasy z Gdyni do Wejherowa wynosi 7,5 godziny. Nowością tego roku będzie sztafeta poprowadzona na trasie biegu ultra – 80 km +. Drużyny będą składać się z czterech osób, a składy będą dowolne – męskie, damskie bądź mieszane.Trzecim dystansem indywidualnym będzie przełajowy TriCity Trail Półmaraton, rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. W ubiegłym roku zwyciężył Rafał Kołodzik z Luzina, a wśród kobiet Monika Rolbiecka. Zapisy do półmaratonu ruszą 17 stycznia. Podczas TriCity Trail organizowane będą zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Rejestracja rozpocznie się 17 stycznia.
W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 800 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL.
Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawi się też na profilu imprezy na Facebook’u.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.