Janusza Korczaka znamy i lubimy

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami Roku Janusza Korczaka Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprosiła do udziału w VI Powiatowym Konkursie Czytelniczym pt. „Janusza Korczaka znamy i lubimy”.
Ponieważ terminy zgłoszeń do wybranych części konkursu upływają w październiku i listopadzie br., przypominamy, że konkurs składa się z czterech modułów:
I moduł – warsztaty czytelnicze oraz konkurs rysunkowy skierowany do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Powiatu Wejherowskiego klasy 0-III
II moduł – konkurs teatralny dla uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Wejherowskiego.
III moduł – konkurs wiedzy o Januszu Korczaku i jego twórczości, którego adresatami są uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Wejherowskiego.
IV moduł – konkurs pięknego czytania i oryginalnej interpretacji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wejherowskiego.
Do każdego z konkursów jest odrębny regulamin.
Szczegóły na stronie internetowej:
www.biblioteka.wejherowo.pl
Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 26 listopada br. w bibliotece podczas uroczystego zakończenia VI Powiatowego Konkursu Czytelniczego.

Rok Janusza Korczaka

Lekarz, pedagog, pisarz, publicysta i działacz społeczny. Urodził się 22 lipca 1878 lub 1879 roku w Warszawie. Zginął 6 sierpnia 1942 w Treblince.
W 2012 r. przypadają dwie rocznice związane z postacią J. Korczaka – 70. rocznica śmierci w obozie zagłady w Treblince i 100. rocznica założenia przez niego Domu Sierot. Sejm ustanowił rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.