Zdolni z Pomorza

Najzdolniejsi gimnazjaliści z powiatu wejherowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym, im. Króla Jana II Sobieskiego w Wejherowie sprawdzali swoją wiedzę i inteligencję. 

97 uczniów I i II klasy gimnazjalnej z powiatu wejherowskiego zasiadło w minioną sobotę do pisania tekstów, sprawdzających ich wiedzę i inteligencję. Sposób przeprowadzenia konkursu przypominał egzamin maturalny, a wszystko odbywało się w I LO w Wejherowie, w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.
Gimnazjaliści wytypowani przez szkoły przeszli badanie w poradni psychologicznej, gdzie zostali zakwalifikowani do dalszych etapów projektu.

Projekt, realizowany przez Urząd Marszałkowski oraz powiat wejherowski ma na celu wyłonienie młodzieży, uzdolnionej w dziedzinach ścisłych, takich jak matematyka, fizyka, informatyka.
Chodzi o stworzenie w województwie pomorskim systemu wspierania zdolnych uczniów, organizowania dla nich zajęć pozalekcyjnych, objęcia opieką mentorską, organizowania obozów naukowych. Szczególnie uzdolniona młodzież powinna korzystać ze stypendiów oraz brać udział w cyklicznych konkursach.
– W ubiegłym roku w naszym projekcie brali udział starsi uczniowie, w tym roku pierwszo- i drugoklasiści z gimnazjów. Dzięki temu objęliśmy działaniami młodzież z gimnazjów i liceów w powiecie – informuje Krystyna Redlicka z lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego w Zespole Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych w Wejherowie.
Projekt rozpoczął się 1 września 2010 roku, a zakończy 31 sierpnia 2013 roku. Więcej na ten temat można się dowiedzieć na stronie www.zdolnizpomorza.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.