Gry planszowe i warsztay lapońskie

Ciekawy grudzień w bibliotece

W grudniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie zaplanowano wiele ciekawych imprez, obok tradycyjnych spotkań w ramach klubów czytelników.

Wczoraj, 6 grudnia odbył się tam spektakl mikołajkowy dla dzieci w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa, a już w najbliższą sobotę 9 grudnia w godz. 14.00-17.30 w bibliotece przy ul. Kaszubskiej odbędzie się impreza zatytułowana „Rodzina się zgrywa”, czyli turniej gier planszowych dla całych rodzin.
15 grudnia w godz. 15.00-17.30 zaplanowano „Planszówkową Odskocznię” – biblioteczny klub gier planszowych dla uczniów z klas 4-7 Szkoły Podstawowej – obowiązują zapisy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, ilość miejc pograniczona.
Ciekawie zapowiadają się warsztaty lapońskie z autorką książki „Pani Imbir i szkoła Elfów”, Katarzyną Zych. Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 4-6 lat i ich opiekunów odbędą się 18 grudnia (poniedziałek) godz. 16.00-17.30.
Podczas spotkania mali czytelnicy poznają elfią historię, a następnie przeniosą się do Laponii, którą wielokrotnie odwiedziła autorka. Dowiedzą się m.in. kim są Samowie i gdzie leży Koło Podbiegunowe.
Wyprawa do Laponii połączona będzie z prezentacją multimedialną. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Ilość miejsc ograniczona.
Szczegóły na stronie: http://biblioteka.wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.