Wejherowianie świętowali 11 Listopada

To było wspaniałe, radosne święto, mimo deszczu i chłodu. Tym większe uznanie należy się mieszkańcom Wejherowa, którzy nie wystraszyli się brzydkiej pogody i wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości.

Wprawdzie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Trójcy Świętej, sprawowana przez księdza proboszcza nieco się przedłużyła, przez co wspólne spotkanie na rynku odbyło się później, ale tradycji stała się zadość. Taką tradycją jest od kilku lat wspólna fotografia wejherowian, wykonana 11 Listopada przed ratuszem.
„Puls Wejherowa” – również tradycyjnie – prezentuje zdjęcie uczestników uroczystości na „rozkładówce”, czyli na kolejnych stronach.
Potem była biało-czerwona parada ulicami miasta, śpiewanie pieśni patriotycznych w parku, a wcześniej świąteczny marsz Nordic Walking.
Wieczorem w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbył się IV Maraton Pieśni Patriotycznej w Pałacu, z licznym udziałem mieszkańców.
Podobne uroczystości i imprezy z okazji Święta Niepodległości odbyły się w wielu miejscowościach powiatu wejherowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.