Tomograf komputerowy i sprzęt do rehabilitacji

Dla pacjentów szpitala w Wejherowie

W Pracowni Tomografii Komputerowej szpitala w Wejherowie uruchomiono 64-rzędowy aparat TK do wirtualnej symulacji o parametrach, umożliwiających badania 4D. Z kolei do zakładu Rehabilitacji w szpitalu trafił nowoczesny sprzęt.

 

Tomograf SOMATOM Perspective firmy Siemens służy do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. To specjalistyczne urządzenie kosztowało ponad 3 mln zł i zostało w całości sfinansowany ze środków własnych spółki „Szpitale Pomorskie”.
– Głównym atutem aparatu jest doskonała jakość obrazowania szczegółów anatomicznych. Dzięki temu będziemy mogli stawiać bardziej precyzyjne diagnozy – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”. – Oprócz dokładności nowy tomograf jest też bardzo bezpieczny. Badania są przeprowadzane przy użyciu możliwie najmniejszej dawki promieniowania, bez strat dla jakości pozyskanego obrazu. Wszystkie użyte algorytmy powodują skrócenie czasu badania, skan długości 50 cm zajmuje jedynie 5.21 sekundy.
Oprócz nowego tomografu komputerowego, w szpitalu w Wejherowie działa jeszcze jeden tomograf, zakupiony przez szpital w roku 2005.
– Nowy tomograf, to nie tylko nowe pomieszczenie do badań, ale także całe zaplecze, nowa jakość w obsłudze pacjenta, a także nowa jakość obrazowania i rejestracji. To wszystko powinno poprawić komfort obsługi pacjenta – podkreśla doktor Tomasz Damaszke, kierownik Pracowni Tomografii Komputerowej.
Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie zakupił cenny sprzęt do rehabilitacji, dzięki dotacji Powiatu Wejherowskiego w wysokości 50 tys. zł.
– Od wielu lat nasza współpraca z władzami powiatu wejherowskiego układa się wzorowo. To już kolejna dotacja, dzięki której możemy zwiększyć jakość i komfort leczenia naszych pacjentów – mówi prezes Andrzej Zieleniewski.
Dzięki przekazaniu środków finansowych szpital w Wejherowie wzbogacił się o aparat do bezobsługowych ultradźwięków Enraf Nonis Sonopuls, lampę Sollux , dwa stoły do masażu SR-3E hybryda, wannę do kąpieli wirowej kręgosłupa i kończyn dolnych , system do ćwiczeń w odciążeniu, wirówka do masażu kończyn górnych oraz krzesło do masażu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.