Medal Róży na 50-lecie

Nagrodzony twórca Andrzej Arendt

50-lecie działalności artystycznej świętował razem z rodziną i przyjaciółmi wejherowski twórca Andrzej Arendt. Podczas uroczystości w Muzeum PiMK-P prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wyróżnił zasłużonego artystę Medalem Róży.

– Jest Pan znanym i cenionym artystą. Wachlarz Pańskiej działalności artystycznej jest przebogaty Jest w tym niewątpliwa zasługa Pańskich zdolności, ale też i osobowości Pani Otylii Szczukowskiej, która ukształtowała dalszą drogę artystyczną i to tak mocno, że do dziś pozostał Pan wierny zasadom swojej mistrzyni i mentorki. Mimo, iż ukończył Pan Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Gdańsku, nazywa się Pan twórcą ludowym. Czuje się Pan wolny artystycznie, nie podporządkowany kanonom sztuki i regułom narzucanym przez nurty artystyczne – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wręczając Medal Róży Andrzejowi Arendtowi.
Dorobek artysty zilustrował ciekawy film nakręcony na zlecenie Muzeum PiMK-P przez Daniela Zaputowicza. Gratulacje artyście z okazji jubileuszu złożyli m.in. starosta wejherowski Gabriela Lisius, prezes Oddziału ZKP Mirosław Gaffka, gwardian Klasztoru OO. Franciszkanów o. Daniel Szustak, dyrektor WCK Jolanta Rożyńska, dyrektor Muzeum PiMK-P Tomasz Fopke i inni.
Jubileuszową wystawę rzeźb, grafik i innych prac plastycznych A. Arendta, można oglądać w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.