Biesiada turystyczna u progu wakacji

Zanim rozpoczęli wakacyjny wypoczynek, m.in. zaplanowane letnie wyjazdy, słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA spotkali się 10 czerwca br., po raz ostatni w roku akademickim 2010/2011. Spotkanie miało charakter biesiady turystycznej, zorganizowanej w Bazie Harcerskiej Cedron w Wejherowie.

 

Wbrew pochmurnej pogodzie, w harcerskiej siedzibie panowała przyjemna i serdeczna atmosfera. Przy pieczeniu kiełbasek i wesołym ucztowaniu szybko minął nam czas.
Najważniejszymi gośćmi biesiady turystycznej były panie Teresa Góralska (koordynator naszej organizacji) oraz Bogusława Zubrzycka (wykładająca historię filozofii).
Szczególnym gościem był kolega Edwin Nawrocki, zwłaszcza, że większość uczestników spotkania stanowiły koleżanki z sekcji turystycznej, prowadzonej przez kolegę Edwina. W podziękowaniu za trud włożony w organizowanie wycieczek po Ziemi Wejherowskiej uczestniczki tej sekcji obdarowały E. Nawrockiego drobnym upominkiem oraz dyplomem.

Natomiast najbardziej wytrwałe w wędrówkach koleżanki otrzymały z rąk naszego przewodnika wyróżnienia, patenty turysty seniora oraz nagrody promujące turystykę. Wspominając nasze piesze wycieczki śpiewaliśmy piosenki i planowaliśmy następne wypady w przyszłym roku akademickim. Ciągle chcemy poznawać nowe miejsca i rozszerzać wiedzę o naszym pięknym regionie. Mamy nadzieję, że jesienią korzystając z dogodnych warunków atmosferycznych wyruszymy w nieznane jeszcze okolice, podziwiając kaszubskie widoki. Pamiętajmy, że turystyka rekreacyjna jaką uprawiamy sprzyja zdrowiu, poprawia krążenie i wpływa korzystnie na drogi oddechowe. Nawet miejska forma wypoczynku ludzi starszych daje możliwość przebywania wśród zieleni parku wejherowskiego czy wśród kalwaryjskich kapliczek i w atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu.
Osoby, które osiągnęły wiek 55+, chcą być sprawne fizycznie i lubią spotyka się w miłym towarzystwie, zachęcamy do wspólnych spacerów, które dodatkowo pozwalają poznać historię i kulturę naszego regionu, a także ciekawostki przyrodnicze.

Wypoczywając na pieszych wędrówkach jesteśmy aktywni i bardziej wydolni.
Ruszaj się, bo zardzewiejesz – to nasze hasło.
Alicja Orszulak

50 lat na szlaku

Edwin Nawrocki, który jako wolontariusz prowadzi wspomnianą sekcję turystyczną na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku YMCA obchodził niedawno jubileusz 50-lecia pracy turystyczno-krajoznawczej. Uroczystość z tej okazji odbyła się 7 czerwca br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Jako przewodnik i organizator wypraw pieszych, jubilat przemierzył wiele kilometrów, zdobywając odznaki turystyczne, medale, dyplomy i nagrody. Po latach pracy z młodzieżą zajmuje się turystyką rekreacyjną seniorów. Organizowane przez pana Edwina wycieczki dostosowane nie są męczące, ale bogate w wrażenia.
Przypomnijmy, że Edwin Nawrocki jest też tegorocznym laureatem Nagrody prezydenta Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.