Dla rodaków

Zbiórka darów do 2 grudnia

Po raz trzeci mieszkańcy Wejherowa i okolic miasta mogą wziąć udział w zbiórce paczek świątecznych w ramach akcji „Rodacy Bohaterom”.

Wolontariusze podczas jednej z ubiegłorocznych wizyt u Polaków na Kresach. Weteran pokazuje polskiego orła, którego wizerunek ma na swojej posesji.
Wolontariusze podczas jednej z ubiegłorocznych wizyt u Polaków na Kresach. Weteran pokazuje polskiego orła, którego wizerunek ma na swojej posesji.

W ubiegłym roku dzięki ofiarności uczestników udało się zebrać ponad 600 kg żywności oraz ponad 100 kartek z życzeniami. Również w tym roku paczki pojadą na Kresy do Kombatantów AK, do ich najbliższych oraz do najbiedniejszych polskich rodzin. Wspólnym mianownikiem jest polskość, a żadna ofiarowana paczka nie zostanie zmarnowana.
Nasi Rodacy na wschodzie na co dzień borykają się z trudną sytuacją materialną i często z samotnością, dlatego już od 2010 roku z inicjatywy organizowane są zbiórki żywności dla nich. W Wejherowie zbiórkę organizuje koordynator Stowarzyszenia Traugutt – Rozalia Mucha. W tę charytatywną akcję zaangażowała się m.in. Szkoła Podstawowa nr 8, której uczniowie stworzą kartki z życzeniami.
Mieszkańcy powiatu wejherowskiego mogą przynosić żywność do Hotelu Marmułowski w Wejherowie (ul. 12 Marca 2017), codziennie w godz. 7.00-22.00, do 2 grudnia br.
Najbardziej potrzebne są produkty z długim terminem przydatności, np. olej, kawa, herbata, cukier, mąka, makaron, konserwy, nie zapomnijmy o opłatku i kartce bożonarodzeniowej z życzeniami. Staramy się unikać żywności w słoikach, gdyż szkło tłucze się w transporcie. Pierwszy transport z darami wyruszy województwa z pomorskiego na Litwę jeszcze przed Bożym Narodzeniem.
Informacje i relacje z wyjazdów można uzyskać na stronach Stowarzyszeń: Odra-Niemen, Traugutt z dopiskiem Rodacy Bohaterom oraz na YouTube i facebooku – Rozalia Mucha (tel.514 822 550).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.