Śledztwo w sprawie hotelu

Będzie śledztwo prokuratorskie w sprawie możliwych nieprawidłowości przy budowie kompleksu hotelowego w Gniewinie. Doniesienie złożyło ponad miesiąc temu Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa dotyczy m.in. urzędników z Gniewina i Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Kompleks sportowy w Gniewinie był główną kwaterą reprezentacji Hiszpanii podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Euro 2012”. Wątpliwości Centralnego Biura Antykorupcyjnego podzielili gdańscy prokuratorzy i zapowiedzieli, że przyjrzą się sprawie.
CBA twierdzi, że podczas budowy hotelu w Gniewinie sfałszowano dokumentację.
– Potwierdzam, że Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w gdańskiej Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. W trakcie kontroli w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie funkcjonariusze ustalili m.in., że decyzję o pozwoleniu na budowę hotelu wydano bez wymaganej dokumentacji geotechnicznej, sfałszowano decyzję środowiskową i nie uzgodniono z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków budowy dróg dojazdowych do hotelu oraz innych prac budowlanych prowadzonych na obszarze objętym ochroną archeologiczną – informował Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.
Dobrzyński dodał, że wszystko wskazuje na to, iż mogło dojść do celowego pozbycia się mienia Gminy Gniewino w ręce osób prywatnych. Ryszard Wenta
Więcej na http://www.ryszardwenta.blogspot.com

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.