Wejherowian jest już 50 tysięcy

Wejherowo to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Ludzie chcą tutaj żyć, mieszkać i osiedlać się. Takie wnioski płyną z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Właśnie została przekroczona magiczna granica 50 tysięcy ludności. To miasto przyciąga nowych mieszkańców!

Ludności przybywa z roku na rok, chociaż przyrost naturalny nie należy do najwyższych. A to oznacza, że Wejherowo wybiera coraz więcej ludzi jako stałe miejsce zamieszkania, z szansą na rozwój zawodowy i osobisty. Miasto staje się atrakcyjnym i pożądanym miejscem na pobyt stały.
Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego na koniec ub. roku stałe zameldowanie posiadało już 50 145 osób. Na moment ten trzeba było czekać ponad 20 lat, bo wówczas Wejherowo pokonało poprzeczkę 40 tys. ludności. W stosunku do roku poprzedniego miastu przybyło aż 2 812 mieszkańców (wzrost o 5,92 proc.)!
Taki wynik plasuje Wejherowo na 7. miejscu w województwie pomorskim (na 123 gminy).
Dynamiczniej w 2011 r. rozrastały się jedynie Kosakowo, wiejskie gminy Pruszcz Gdański i Słupsk, a także Przodkowo , miasto Pruszcz Gd. oraz Przywidz.
Na terenie miasta Wejherowo na 2011 r. mieszkało 24 199 mężczyzn i 25 946 kobiet.
Prognozy dla Wejherowa są bardzo dobre, mimo że generalnie miasta wyludniają się.
Z porównania danych z Narodowego Spisu Powszechnego z 2002 oraz 2011 r. wynika, że Wejherowo należy do zaledwie trzech miast w województwie pomorskim (obok Redy i Pruszcza Gdańskiego), w których przybyło ludności w tempie ponad 10-procentowym na przestrzeni 10 lat.
Jako ciekawostkę dodajmy, że w 2011 roku w Wejherowie przyszło na świat 680 bobasów, ze znaczną przewagą płci brzydkiej (365 chłopców i 315 dziewczynek).
Zmarły 473 osoby, w tym 251 mężczyzn i 222 kobiety.
Ryszard Wenta

Więcej na ten temat czytaj na: http://www.ryszardwenta.blogspot.com

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.