Zastawiają drogi pożarowe

Będą kary dla kierowców

Straż Miejska coraz częściej jest zawiadamiana o zastawianiu dróg pożarowych samochodami. Najczęściej zdarza się to na osiedlowych uliczkach, pomiędzy blokami.

Takie zdarzenie miało miejsce 16 listopada w godzinach wieczornych. Na ul. Kochanowskiego kilkanaście pojazdów stało przed wejściami do klatek schodowych pomimo, że znaki drogowe informują o zakazie takiego parkowania. Gdyby wieczorem lub w nocy doszło do interwencji Straży Pożarnej lub innych służb ratunkowych, ratownicy mieliby problem z dotarciem do poszkodowanych. Tym razem skończyło się na pouczeniach, jednak Straż Miejska nasili kontrole takich miejsc. Przy kolejnych takich interwencjach posypią się kary.
Przepisy prawa nakazują właścicielom, zarządcom, zapewnienie dojść i dojazdów z drogi publicznej do budynków i urządzeń. Dlatego na wielu drogach dojazdowych do budynków wysokich, ustanowiono drogi pożarowe. O takiej drodze informują znaki drogowe. Na drodze pożarowej zabrania się: m.in. parkowania pojazdów, ustawiania reklam, ławek, kwietników, lokalizacji pryzm śniegu. Zabrania się też wstawiania pachołków lub słupków ograniczających wjazd pojazdów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.