Na rowerach do Darżlubia

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przystanek” w Wejherowie zorganizowało w sierpniu rajd rowerowy do Darżlubia.

– Po zebraniu grupy ruszyliśmy do celu, który sobie założyliśmy – mówi Łukasz Stefanowski, uczestnik rajdu – Dałem radę dojechać bez problemu. W sumie jechało przeszło 25 osób. Na miejscu czekało drugie tyle.
– Powitaliśmy gości, po czym członkinie naszego Stowarzyszenia, Alicja Barczewska i Jolanta Joachimiak przygotowały dla nas niespodziankę w postaci tortu – mówi Iwona Januszewska, prezes Stowarzyszenia „Przystanek”. – Były kiełbaski z ogniska, gry dla najmłodszych oraz testowanie tandemu, który udostępniła nam firma ProSport. Dzięki temu sprzętowi osoby, które nie potrafią poruszać się samodzielnie na rowerze miały taką właśnie okazję. Myślę, że impreza bardzo się udała, a aktywność jest bardzo dobrą formą odpoczynku, która przyczynia się do rozwoju zainteresowań i osobowości, poprawienia kondycji fizycznej czy rozładowania napięcia nerwowego.

Jak mówi prezes stowarzyszenia, wycieczki rowerowe za miasto to doskonały sposób na wyciszenie, odprężenie i kontakt z naturą. Stowarzyszenie „Przystanek” powstało m.in. po to, by aktywizować osoby niepełnosprawne i ich rodziny, organizować im wypoczynek. Ten rajd był tego przykładem.
– Dzięki takim akcjom pokazujemy, że ludzie z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową lub z zaburzeniami psychicznymi mogą także uczestniczyć w takich formach spędzania wolnego czasu – dodaje Iwona Januszewska. – Integrując uczestników niepełnosprawnych w środowisku ich zdrowych rówieśników pokazujemy, że można w miłej i sympatycznej atmosferze spędzić czas wolny. Przede wszystkim uczymy aktywności i samodzielności, pokazujemy, że można sprostać różnym zadaniom, takim które z pozoru mogą wydawać się niewykonalne. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w rajdzie i mamy nadzieję, że stanie się ona naszą cykliczną imprezą.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.