Budynek dla przedszkola

To będzie brakujący element edukacyjnej układanki

W Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie podpisano umowę na przebudowę budynku szkolno-przedszkolnego. Chodzi o adaptację zabytkowego budynku przy ul. Sobieskiego w Wejherowie, będącego dawniej siedzibą Wojskowej Komisji Uzupełnień, a ostatnio m.in. Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Powstanie tam pierwsze w powiecie przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

– Inwestując w kolejny budynek poszerzamy ofertę kształcenia specjalnego dla dzieci w tym ośrodku, a więc obejmujemy kształceniem i wychowaniem teraz dzieci najmłodsze – powiedziała starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius.
Wartość inwestycji wynosi ponad 3,3 mln zł. Warto dodać, ze Powiat Wejherowski pozyskał środki zewnętrzne na termomodernizację tego budynku z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w kwocie 1,3 mln zł.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem to już 1 września 2018 roku dzieci rozpoczną naukę w nowym budynku.
Prace w budynku dawnego WKU już się rozpoczęły. Ten zabytkowy obiekt zostanie przystosowany do potrzeb małych dzieci, uczęszczających do przedszkola. Placówka ta funkcjonuje od 1 września br., ale na razie w murach PZKS.
Jak podkreśla Małgorzata Woźniak, dyrektor PZKS w Wejherowie, przedszkole jest brakującym wcześniej elementem edukacji niepełnosprawnych dzieci, które dotąd trafiały do innych placówek. Teraz Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie zapewni im kompleksową ofertę kształcenia, od wieku przedszkolnego aż do szkoły zawodowej.
– Cieszę się, że doszło do podpisania umowy, a budynek, który od dawna częściowo stał pusty, będzie wykorzystywany – dodaje starosta Gabriela Lisius.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.