Pomóż

Wiele osób i organizacji włączyło się w akcję pomocy maleńkiej wejherowiance, która urodziła się z wieloma wadami i dolegliwościami. Leczenie i rehabilitacja 5-miesięcznej Małgosi jest jedyną szansą na lepsze życie. Wiąże się ono z dużymi kosztami, przekraczającymi możliwości rodziców dziewczynki. Na szczęście wszyscy możemy jej pomóc.

Jedna z akcji charytatywnych odbyła się w minioną niedzielę 2 września br. w kościele pw. Chrystusa Króla. W ramach akcji „Śpiewamy dla Małgosi” parafialny Caritas przeprowadził zbiórkę do puszek na operację rozszczepu podniebienia dziewczynki. Zaśpiewał Chór Żeński „Gaudeamus”, Chór Męski „Harmonia” oraz luzińska „Lutnia”, a także solistka Katarzyna Hermann.
Kolejną okazją do udzielenia wsparcia chorej Małgosi będzie udział w festynie rodzinnym, organizowanym w najbliższą niedzielę, 9 września w wejherowskim parku. Odbędzie się tam zbiórka nakrętek (plastikowe nakrętki od butelek po wodzie i napojach) i pieniędzy. Akcję i towarzyszącą jej zabawę zorganizowali: Wejherowskie Stowarzyszenia Sportowe, Klub Miłośników Wejherowa oraz Stowarzyszenie „Naprzód Wejherowo” przy współudziale Wejherowskiego Centrum Kultury.
Szczegóły na plakacie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.