Pacjenci czują się jak w domu

Wolontariusze zaangażowali się w remont świetlicy w szpitalu

Powstała dzięki wolontariuszom. Kilkunastometrowa świetlica wraz z łazienką zyskały nowy wygląd. Nie przypomina sali chorych tylko pokój w domu. Pacjenci Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie będą mogli w niej odpocząć, porozmawiać, obejrzeć telewizję.

Podczas niedanego otwarcia świetlicy nie zabrakło wolontariuszy i sponsorów, którzy zaangażowali się w generalny remont świetlicy i łazienki oraz zakup niezbędnych materiałów oraz mebli.
Pomysł remontu pomieszczenia świetlicy w ramach wolontariatu szpitalnego zrodził się w 2016 r. Projekt wnętrza wykonała pracownia projektowa Decoretti – Agata Jachimowicz. W sierpniu 2017 r. przystąpiono do prac remontowych i wyposażenia w meble. W projekt zaangażowali się: Firma AB OVO-Jerzy Łuczak, Marek Truszkowski, Adolf Rusak, Marcin Kobiałko, a także Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Galton – Piotr Goździewski, Marion Spółka z o.o., Michał i Wojciech Doering z firmy „Doering Meble”, a także Katarzyna Wyszecka, Basia Wodzińska i Martyna Doring.
Wolontariat działa w szpitalu w Wejherowie od października 2015 r. Wtedy w Urzędzie Marszałkowskim przystąpiono do programu, dzięki któremu wolontariusze, wspomagający pracę personelu w codziennej opiece nad chorymi w pomorskich szpitalach, znacząco wpływają nie tylko na jakość opieki, ale także na doskonalenie wizerunku zpitala lub innej placówki.
Inicjatorkami działań wolontariatu w szpitalu w Wejherowie są: dyrektor ds. pielęgniarstwa Beata Wieczorek-Wójcik oraz Urszula Czacharowska – koordynator wolontariatu. Wśród wolontariuszy są uczniowie, studenci, zwykli ludzie, chcący pomóc przebywającym w szpitalu pacjentom.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.