Działkowcy świętowali

W Miejskim Parku i w ogrodzie przy ul. Nadrzecznej

Z okazji 120-lecia Ogrodów Działkowych w Polsce 4 listopada w Wejherowie świętowali działkowicze z wejherowskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych: Obchody z udziałem prezydenta Wejherowa i starosty powiatu wejherowskiego rozpoczęły się w Parku Miejskim, a kontynuowano je w świetlicy ROD im. F. Ceynowy przy ul. Nadrzecznej.

Tuż przed posadzeniem cyprysa w parku przygotowano pamiatkowy dokument.            Fot. Urząd Miejski
Tuż przed posadzeniem cyprysa w parku przygotowano pamiatkowy dokument. Fot. Urząd Miejski

Z inicjatywy Kolegium Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Wejherowie w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego posadzono drzewko – trzymetrowy cyprys nutkajski.
W nasadzeniu, uczestniczyli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, starosta wejherowski Gabriela Lisius, przedstawiciel Zarządu Okręgu POD Czesław Smoczyński i prezesi wejherowskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych: Rafał Bożek, Kazimierz Miotk, Jadwiga Lewandowska i Ryszard Bielec. Drzewko zakupione przez miasto poświęcił ks. dziekan Daniel Nowak.
– Ważne uroczystości staramy się upamiętnić na długie lata, a drzewo nie tylko upamiętnia, ale jest też symbolem życia i natury. To wspaniała inicjatywa z okazji obchodów jubileuszu ogrodów, ale także z racji promowania przyrody i ekologii – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt.
Prezes Kolegium Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Wejherowie Ryszard Bielec podziękował prezydentowi za przychylność władz miasta dla inicjatywy uczczenia 120-lecia ogrodów w Polsce.
Z myślą o przyszłych pokoleniach został sporządzony pamiątkowy dokument, który podpisali wszyscy prezesi ogrodów, a także prezydent Wejherowa i starosta powiatu wejherowskiego. Dokument w zalakowanej butelce został zakopany przy drzewku.
Podczas jubileuszowego spotkania, które odbyło się w świetlicy ROD im. F. Ceynowy, na terenie ogrodu również posadzono drzewko, tym razem dąb.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.