Wyróżnienia dla seniorów

Szacunek i uznanie

Przedstawiciele oddziału Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i Inwalidów w Wejherowie 20 października br. świętowali Europejski Dzień Seniora.

Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZREiI w Wejherowie Wacław Potrykus powiedział, że Dzień Seniora to święto ludzi, którym z racji wieku należy się szacunek i uznanie. W wejherowskim Oddziale PZREiI zrzeszonych jest około 1500 seniorów, dla których organizujemy imprezy, warsztaty, szkolenia, kursy i wycieczki. To pozwala starszym ludziom nadal rozwijać zainteresowania, generować aktywność i przeżywać drugą młodość.
Podczas uroczystości Złotą Odznaką Honorową za długoletnią pracę w Sądzie Koleżeńskim PZREiW przy Zarządzie Wojewódzkim w Gdańsku został wyróżniony Jan Ambroziak (na zdjęciu obok). Odznaczenie wręczył sekretarz Zarządu Rejonowego w Gdańsku Norbert Wieszczyk.
Zarząd Rejonowy PZREiI w Wejherowie wyróżnił listami dziękczynnymi ośmioro najstarszych seniorów.
Gratulacje i życzenia seniorom złożyli m.in. starosta wejherowski Gabriela Lisius, w imieniu prezydenta Wejherowa – sekretarz miasta Bogusław Suwara i przewodniczący Rady Miasta Wejherowa Bogdan Tokłowicz oraz Małgorzata Bernacka – zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele seniorów z kół w Wejherowie, Luzinie, Gniewinie, Strzebielinie, Bożympolu i Choczewie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.